زبانهای تجاری آینده چه زبان هایی هستند؟

همانطور که جهان از لحاظ اقتصادی و سیاسی توسعه می یابد، زبان های کلیدی مانند انگلیسی، ماندارین (چینی رسمی) و عربی ، برای برقراری ارتباط در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرند. برای یک موسسه همانند گروه خدمات ترجمه آرکا که در زمینه خدمات ترجمه تخصصی و ترجمه مقاله کار می کند، معمولاً درصد زیادی از خدمات در زمینه ترجمه انگلیسی به فارسی و یا بلاعکس انجام می شود. در حالی که شکی نیست که تقاضا برای بعضی از زبان ها با گذشت زمان تغییر خواهد کرد.

بر اساس گفته های یک سازمان تجاری در انگلستان، شرکت ها، در حال حاضر بیش از گذشته به دنبال کارمندانی با مهارت های زبانی هستند. به عنوان مثال در انگلستان، زبان های دیگری مانند فرانسوی و آلمانی بسیار سودمند هستند زیرا این کشورها در مجاورت هم هستند و داشتن کارمندهایی با مهارت های زبانی فرانسوی و آلمانی برای آنان  بسیار سودمند است. اما این فقط محدود به زبان های اروپایی نیست، بلکه زبان هایی مانند عربی و ماندارین نیز به شدت درخواست کننده دارند.

زبان های مورد نیاز برای کسب و کار و تجارت

در حالی که تمایل به یک سری زبان های مشخص در بسیاری از نقاط جهان، یکسان است. اما در بعضی از مناطق هنوز زبان جهانی شناخته شده و معروفی را قبول ندارند بنابراین، برای این گونه مناطق چه زبانی را برای کسب و کار استفاده کرد؟

تعدادی از زبان های پر کاربرد عبارتند از:

ماندارین یک گزینه برای زبان آینده ی کسب و کار و تجارت

ماندارین یک زبان جهانی در حال رشد است، تعجب برانگیز نیست که کارفرمایان از آن به عنوان یک ویژگی ارزشمند در رزومه یاد می کنند. . این زبان در حال رشد از سوی بلومبرگ به عنوان یک زبان مفید برای تجارت به جای زبان انگلیسی انتخاب شده است.

۱.۳ میلیارد نفر به زبان ماندارین حرف می زنند، که ۱۶٪ جمعیت کل جهان را شامل می شود. علاوه بر این اقتصاد چین نیز دومین اقتصاد بزرگ دنیا است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۳۰ به اندازه اقتصاد ایالات متحده و همچنین تمام کشورهای منطقه یورو رشد کند.

همچنین شور و شوق برای یادگیری و مطالعه زبان ماندارین در سراسر مناطق جهان افزایش یافته است. کشورهایی مانند کلمبیا و هند مؤسسات تخصصی مطالعه ماندارین را تأسیس کرده اند. علاوه بر این بسیاری از کشورها مانند استرالیا و ایالات متحده. و انگلستان، گواهی عمومی تحصیلات متوسطه (GCSE) ماندارین ارائه می دهند، همانطور که گفته شد این زبان در حال رشد است و می تواند در آینده یک زبان پایه برای کسب و کار باشد.

با این حال زبان انگلیسی هنوز هم محبوبترین زبان برای یادگیری است و ترجمه انگلیسی به فارسی هم در ایران بیشترین درخواست را برای ترجمه دارد.

زمان ارسال : 19:46:59 ~~~ 1398/10/26
گروه مطلب : تازه ها