نکات مهم در یادگیری یک زبان

آموختن زبان خارجی همواره یکی از کارهای سخت و دشوار می باشد که افراد زیادی رویای رسیدن به آن را دارند. این کار تداوم و دقت زیادی را طلبیده و نیاز به صرف زمان است. در این جا نکاتی مهم برای افزایش مهارت زبان آموزی را برای شما بیان می کنیم.

  1. مکالمه. یکی از موثرترین راه ها برای تقویت زبان خارجی، مکالمه با افراد بومی مسلط به آن زبان یا صحبت با کسانی است که توانایی بیشتری نسبت به شما دارند. این نکته مهمی است که افراد کمتر به آن توجه می کنند. صحبت با افرادی که تسلط کافی به زبان مورد نظر شما دارند باعث میشود نقاط ضعف و قدرت خود را شناخته و اعتماد به نفس کافی جهت انجام مکالمات را به دست آورده و در نتیجه سطح زبان خود را روز به روز بهبود بخشید.
  2. افزایش زمان های مطالعه در روز. آنچه می بایست در اینجا اشاره کنیم این است که، مطالعه زبان خارجی چند ساعت در روز به مدت دو هفته بهتر از مطالعه یک ساعت در روز به مدت چند ماه است. به همین دلیل است که بسیاری از زبان آموزان با وجود گذراندن ترم های متوالی اما همچنان تسلط کافی به زبان ندارند، زیرا میزان ساعات مطالعه در روز برای به خاطرسپاری موارد فراگرفته شده و تثبیت آن کافی نمی باشد. کلاس ها سه تا چهار روز در هفته بوده و هرکدام تنها ۲ ساعت به طول می انجامد. زبان آموزان تنها به کلاس اکتفا کرده و از مرور مطالب و تداوم در فراگیری زبان اجتناب می کنند.
  3. یک دیکشنری جیبی همراه خود داشته باشید. این مورد شاید به نظر ساده و بی تاثیر بیاید، اما جالب است بدانید تاثیر آن از آنچه تصور می کنید بیشتر است. یک دیکشنری جیبی یا نوع آنلاین آن را همراه خود داشته و هرگاه نیاز به یافتن معنی کلمه ای داشتید، بلافاصله به جستجوی معنی آن بپردازید. قطعا زمانی که در حال مطالعه زبان خارجی هستید، بطور ممتد در ذهن شما کلمات، عبارات و جملاتی تکرار می شود یا در خیابان و وسایل نقلیه هنگامی که در حال خواندن و مرور مطالب هستید، نیاز به یافتن معنی کلمه ای خواهید داشت، بنابراین در این زمان اگر یک دیکشنری همراه داشته باشید، به راحتی معنی کلمه را یافته و به خاطر خواهید سپرد.
  4. در ذهن خود تمرین کنید. سعی کنید به زبان خارجی که در حال یادگیری آن هستید فکر کنید. در ذهن خود جملات و عبارات فراگرفته شده را تمرین کرده و با فردی فرضی در ذهن خود مکالمه انجام دهید. برای مثال می توانید موضوعی را برای خود انتخاب کرده و هنگامی که ذهنتان آزاد است، آن را تمرین کنید. توضیح شغل، تحصیلات، شخصیت فردی، دلایل تمایل شما به آموختن زبانی دیگر و موارد بسیار دیگری را می توانید همواره با خود مرور و تمرین کنید. اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، اشتباهات و مواردی که نمی دانید کاملا طبیعی بده و نباید برای فرار از آنها تمارین خود را متوقف کنید. یادتان باشد شما یک زبان آموز هستید و نه یک فرد بومی مسلط به زبان مورد نظر.
زمان ارسال : 20:21:23 ~~~ 1398/10/14
گروه مطلب : آموزشی