نکته های جالب زبان آلمانی

زبان آلمانی یازدهمین زبان پر جمعیت در دنیا است. در اروپا، با داشتن 16 درصد از جمعیت کل قاره، زبان اول این منطقه شناخته می‌شود. جدای از آلمان، مردم سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ، لیختن اشتاین، شمال ایتالیا، آلاسک و لورین در فرانسه و همچنین بخش جنوبی بلژیک نیز آلمانی صحبت می‌کنند. در حلقه‌های زبانی، آلمانی از جمله زبانهایی است که پر از جنسیت‌های مختلف، زمانها و اسامی ترکیبی متفاوت است. اینجا ما هشت نکته‌ی جالب درباره‌ی زبان آلمانی را آورده‌ایم که با هم مرور می‌کنیم. شما می‌توانید در این مقاله جامع‌ترین راهنمای زبان آلمانی را مطالعه کنید.
1. الفبای آلمانی یک حرف صامت بیشتر از انگلیسی دارد.

آلمانی و انگلیسی از یک اسکریپت مشابه پیروی می‌کنند، اما آلمانی‌ها، به جهت تلاش بیشتر برای دقیق تر بودن، یک حرف صامت بیشتر دارند؛ حرف s یا ß. در زبان انگلیسی، این حرف به شکل ss نوشته می‌شود، اما بعضی اوقات ممکن است این مورد به سردرگمی بیانجامد.
2. انگلیسی و آلمانی در 60 درصد از کلمات مشابه هستند
معلمان زبان همیشه عنوان می‌کنند که بسیاری از کلمات زبان انگلیسی و آلمانی از ریشه‌های مشابه برخوردارند، پس یادگیری این زبان نباید چندان سخت باشد. درست در مقابل این قضیه، فرانسوی و انگلیسی تنها 27 درصد از کلمات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. با اینحال، زمانی که یک زبان آموز بر سر حروف انتهایی افعال بی قاعده، صرف زمان و جنسیت‌ کلمات می‌رود، متوجه می‌شود که این دو زبان از دو جهان متفاوت برخوردارند.
3. زمان به جلو محاسبه می‌شود
در اروپا، مثل دیگر نقاط جهان، زمان را بر اساس 24 ساعت در روز محاسبه می‌کنند، اما به هنگامی که می‌خواهید به زبان آلمانی با کسی قرار ملاقات بزارید باید کمی بیشتر توجه کنید. اگر یک فرد انگلیسی زبان به شما بگوید که در ساعت سه و نیم یا 3.30 دقیقه می‌خواهد شما را ببیند (half three)، همین عبارت به زبان انگلیسی معنی ساعت 2.30 را می‌دهد. شاید همین یک مورد توضیح دهد که چرا آلمانی‌ها هیچوقت در هیچ کاری دیر نمی‌کنند.
4. زبان آلمانی 30 گویش دارد
تقریبا امروزه 30 گویش از زبان آلمانی وجود دارد که هرچند رونق سالیان قبل را ندارند، اما هنوز در میان جوامع و خانواده‌ها صحبت می‌شوند. بعضی از بخش‌های کشور، همچون باواریا و رینلند، از فرهنگ گویشی غنی‌تری نسبت به دیگر بخش‌ها برخوردارند. تمامی متکلمان آلمانی Hochdeutsch را صحبت می‌کنند؛ یعنی فرم استاندارد آلمانی که در زندگی عمومی و نوشتن بکار می‌رود. با این وجود، آلمانی‌ها طبقه‌ی اجتماعی و تحصیلات خود را به گونه‌ی دیگری به نمایش می‌گذارند. تقریبا اکثر روزنامه‌های آلمانی به Hochdeutsch نوشته می‌شوند، اما در مناطق متفاوت روزنامه‌های محلی نیز به گویش‌های مختص به آن نواحی چاپ می‌شوند.
زمان ارسال : 09:06:40 ~~~ 1398/08/09
گروه مطلب : جالب ها